Control Roomsמגלקום הינה מובילת שוק לפתרונות טכנולוגיים מתקדמים לחדרי בקרה.
חדר הבקרה משמש כמרכז עצבים ארגוני אשר מספק ניטור וטיפול באירועים עבור יישומים קריטיים כגון:

 • ביטחון ואבטחה
 • בקרת תנועה
 • עיר חכמה ובטוחה
 • בקרת תהליכים
 • מרכז תפעול רשת (NOC)
 • מרכז בקרת סייבר … וכו'

הדומיננטיות של מגלקום בשוק זה מבוססת על שילוב של צוותי תכנון ויישום מנוסים המגובים על ידי ספקים מובילים בעולם. מגוון הפתרונות כולל קירות וידאו, מיתוג וידאו , מטריצה של ערוצי תוכן , פתרונות קול חדשניים , תוכנה לניהול וליצירת תרחישים מוגדרים מראש , פתרונות ריהוט ספציפי למשימה זו ועוד..
הלקוחות של מגלקום נהנים מכישורי אינטגרציה רב-תחומיים של החברה.

כל מה שצריך וחשוב לדעת על הקמת חדרי בקרה והפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים המוצעים על ידינו

אנחנו בחברת מגלקום, נחשבים למובילי שוק בכל הנוגע לליווי תהליכי תכנון והקמה של חדרי בקרה והטמעת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים מסוגם לחדרי בקרה, ובדומה לתחומי התמחות אחרים שלנו, גם בתחום זה אנו מבססים את היכולות המקצועיות שלנו על שילוב מנצח של צוותי תכנון ויישום עתירי ניסיון לצד השימוש במערכות המתקדמות ביותר המיוצרות על ידי הספקים המובילים ביותר בעולם.

לשם מה משמש חדר בקרה?

חדר הבקרה הוא למעשה אחד מאזורי העבודה החשובים ביותר בכל ארגון, וזאת לנוכח העובדה שהוא מספק יכולות ניטור וטיפול במגוון רחב של פעילויות ואירועים בזמן אמת, תוך ניהול סיכונים שוטף ומתן מענה מיידי על ידי נותני השירות והכוחות שבשטח. כפועל יוצא מכך, חדרי הבקרה הם בדרך הכלל אזורי העבודה המאובטחים ביותר בכל ארגון, כאשר הנגישות אליהן מתאפשרת אך ורק לכוח אדם מורשה. בשלב זה, חשוב לציין שמפעילי חדרי בקרה, מכירים היטב את כל הנהלים אשר הוגדרו לתרחישים השונים, ובתוך כך, הם יכולים לנהל את האירוע בזמן אמת תוך הבנה מיידית של הסיטואציה המורכבת עימה הם נדרשים להתמודד, וזאת באמצעות המערכות השונות המוטמעות בחדר הבקרה, המתופעלות באמצעות מערכת שליטה ובקרה.

בהתאם לכך, חדרי בקרה יכולים לשמש לצרכי טיפול במגוון רחב של אירועים עבור יישומים קריטיים, וביניהם, אירועי ביטחון ואבטחה, בקרת תנועה, אירועים המתרחשים בעיר חכמה ובטוחה, אירועי סיכון הקשורים לבקרת תהליכים, אירועי סיכון במרכזי תפעול רשת, אירועי סיכון במרכזי בקרת סייבר וכדומה.

סוגי מערכות בחדר בקרה

המוח הטכנולוגי בכל חדר בקרה הוא למעשה מערכת שליטה ובקרה (שו"ב) המהווה את נקודת המפגש של כל סוגי המערכות והטכנולוגיות בהן נעשה שימוש בשטח עליו מופקד חדר הבקרה, וביניהן, מערכות כריזה, מערכת לגילוי וכיבוי אש, מערכות טלוויזיה במעגל סגור, מערכות בקרת כניסה, מערכות אנליטיקה מתקדמות מסוגן ומערכות נוספות המבוססות על תוכנות זיהוי. מערכות השליטה ובקרה הן מערכות המאפשרות למפעילי חדר הבקרה להיחשף בזמן אמת לכל המידע הנאסף מכלל המערכות בהן נעשה שימוש, ובהתאם לנהלים המוגדרים מראש לקבל את ההחלטה הנדרשת לצורך תפעול האירוע באמצעות כוח אדם, מערכות ואמצעי אבטחה שונים המצויים בשטח.

הקמת חדרי בקרה עם מומחים

הקמת חדרי בקרה הוא תהליך עבודה מקצועי במסגרתו מושם דגש על סוגי המערכות השונות בהן נעשה שימוש בשטח עליו מופקד חדר הבקרה ובהתאם להיקף מקורות המידע המועבר בזמן אמת לחדר הבקרה. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לתהליכי הקמה של חדרי בקרה עם צוות מומחים בעל התמחות בכל אחד מסוגי המערכות המספקות מידע למערכת השליטה ובקרה המהווה את המוח של חדר הבקרה.

אילו פתרונות לחדרי בקרה אנו מציעים?

אנחנו בחברת מגלקום, מאפשרים לקהל הלקוחות שלנו ליהנות ממגוון רחב של פתרונות עתירי טכנולוגיה במסגרת תהליכי תכנון והקמה של חדר בקרה, כאשר כל אחד מהפתרונות המוצעים על ידינו מבוסס על השילוב המנצח שבין תכנון חדר הבקרה על ידי צוות מומחים מוביל בתחום ועל האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר המיוצרים על ידי הספקים המובילים ביותר בעולם. באופן זה, אנו מאפשרים לקהל הלקוחות שלנו ליהנות בין היתר מפתרונות מעשיים לתכנון והקמה של חדרי בקרה הכוללים:

 • הטמעה והגדרה של מערכות שליטה ובקרה
 • הקמה של קירות לדים (מסכים)
 • פתרונות קול חדשניים
 • הטמעת תוכנה לניהול תרחישי סיכון מוגדרים מראש
 • מטריצה של ערוצי תוכן בהתאם לריבוי מקורות המידע בהן נעשה שימוש
 • תכנון והקמה של תשתיות תקשורת הנחוצות לצרכי תפעול מסביב לשעון של חדרי הבקרה
 • פתרונות ריהוט בהתאם לעקרונות ארגונומיים לאבזור חדרי בקרה

ופתרונות שירות נוספים המבוססים על היכולות המקצועיות שלנו בתחום מערכות הביטחון הכוללות בין היתר: מערכות בקרת כניסה, מערכות טלוויזיה במעגל סגור, מערכות כריזת חירום, מערכות לגילוי וכיבוי אש, מערכות מולטימדיה מתקדמות, מערכות אנליטיקה, מכ"מים, גדרות מבוקרות, מערכות אזעקה לגילוי פריצה וכדומה.

עיצוב חדרי בקרה בהתאם לעקרונות ארגונומיים

חדרי בקרה הם בדרך כלל חללי עבודה בהם העבודה השוטפת היא מסביב לשעון, ולכן, בכל חדר בקרה קיימת חשיבות רבה לתחום הנדסת אנוש בכלל ולריהוט ארגונומי בפרט. כחלק מפתרונות השירות ההיקפיים המוצעים על ידינו בכל הנושא לתהליכי תכנון והקמה של חדרי בקרה,

אנו מספקים גם פתרונות עיצוב של חדרי בקרה בהתאם לעקרונות ארגונומיים, ובתוך כך, אנו יוצרים סביבת עבודה המותאמת לכל צרכי העבודה השוטפת של מפעילי חדרי הבקרה המתוכננים על ידינו. כאשר אנו מדברים על עיצוב חדרי בקרה בהתאם לעקרונות ארגונומיים אנו מדברים לא רק על עיצוב ואופן סידור מערכות הריהוט, אלא גם על התקנת קירות מסך וידאו לעמדות המפעילים ולהתקנת מסכי מגע לצורך תפעול מלא של מערכות המולטימדיה וכלל הציוד הקיים בחלל החדר.