מערכת שליטה ובקרה (שו"ב) מהווה את אחד מסוגי המערכות החשובות ביותר במערך הביטחון והאבטחה של כל ארגון, ולכן, היא נחוצה ואף הכרחית בכל ארגון בו מצויות מספר מערכות בטחון שונות הפועלות באופן נפרד זו מזאת.

מהי מערכת שוב?

מערכת שו"ב היא למעשה מערכת המאחדת בין מספר מערכות ביטחון שונות, ובתוך כך, מבצעת קורלציה ביניהן ומציגה בפני העושים בה שימוש את כל הנתונים מכלל המערכות השונות בזמן אמת באופן חזותי. מערכת זו מתממשקת בין היתר למערכת מצלמות האבטחה בארגון, למערכות פריצה כריזה, לחדרי שרתים ולכלל מערכות החיישנים והבקרים המופעלות בארגון. מערכת זו, בדומה למערכות אבטחה אחרות, פותחה לצרכים צבאיים על מנת לספק לדרגים הפיקודיים תמונת מצב עדכנית של שדה הקרב בזמן אמת, ולאורך הזמן החלו להיעשות בה שימושים אזרחיים שעיקרם למטרות ביטחון ואבטחה.

מטרות מערכת שליטה ובקרה

מטרת העל של מערכות שו"ב היא להשיג שליטה מלאה על כל מערך האבטחה והביטחון של הארגון תוך הצגת נתונים בזמן אמת, ובתוך כך לספק לעושים בה שימוש תמונת מצב רחבה הכוללת בתוכה את כל הנתונים אודות האירוע המתרחש בזמן אמת, ובכך, להקל על אופן הטיפול באירועים השונים.

לצורך כך, המערכת שולטת בכלל מערכות הביטחון הקיימות כיום בשוק והיא ניתנת להתאמה מדויקת בהתאם לצרכי הארגון העושה בה שימוש. באופן זה, מערכות שו"ב מסייעות לבעלי הארגון להגן על מקום העבודה ועל כלל המשאבים היקרים ביותר המצויים בארגון , וכפועל יוצא מכך, על עבודה שוטפת סדירה, בטוחה ומאובטחת. כל מערכת שוב פועלת באמצעות תוכנה ייעודית אותה ניתן להתאים באופן מודולארי לצרכי הארגון, שלמעשה מאפשרת ניטור של כלל מערכות הביטחון והאבטחה השונות המספק תמונת מצב רחבה של מתחמי העבודה השונים בזמן אמת.

מערכת שליטה ובקרה – פונקציות עיקריות

מערכות שליטה ובקרה נחוצות לכלל מקומות העבודה והארגונים המעוניינים להשיג שליטה ובקרה מלאה על כלל אזורי ומתחמי העבודה השונים, ובתוך כך, לספק הגנה מלאה על העובדות והעובדים, על הציוד והמלאים וכדומה, כאשר בין הפונקציות העיקריות של מערכות הבקרה והשליטה השונות תוכלו למצוא:

 • מערכת אחת מתקדמת מסוגה המיועדת לצרכי ניהול של כל מערך הביטחון והאבטחה במקום העבודה או הארגון
 • מערכת המאפשרת הצגת נתונים באופן חזותי ובזמן אמת מכלל המערכות השונות בהן נעשה שימוש במקום העבודה או הארגון
 • מערכת המאפשרת ניהול מורשים על פי לוחות זמנים תוך הגבלת גישה לאזורים מסוימים
 • מערכת בעלת ממשק ייעודי לצרכי ניטור מצלמות במעגל סגור
 • מערכת המספקת מידע על מיקום מדויק של תנועה בזמן אמת
 • מערכת המספקת התראות על פריצת דלתות, גילוי אש ועשן וכדומה בזמן אמת
 • מערכת הניתנת להתאמה מודולארית על פי צרכי הארגון ויודעת לספק התראות מותאמות אישית על פי צרכים אלו

מערכת שוב

מגלקום מציגה: מערכת שו"ב ייחודית ומתקדמת מסוגה

אנחנו בחברת Magalcom עוסקים ומתמחים בהליכי הטמעה של מערכות שו"ב בארגונים, חברות ובתי עסק גדולים, כאשר המערכת בה אנו עושים שימוש היא מערכת ייחודית העונה לשם APPVISION שלמעשה מספקת את התמיכה הרחבה ביותר בכל סוגי המערכות באמצעות ממשק פתוח (קוד פתוח) המאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות הבאים לידי ביטוי ביכולות ההתאמה של המערכת לצרכי האבטחה המדויקים שלכם לאורך זמן.

מערכת ה- APPVISIONבה אנו עושים שימוש לצרכי הטמעה של מערכות שו"ב היא מערכת בעלת 5 מאפיינים עיקריים, כאשר העבודה שהיא פועלת באמצעות ממשק קוד פתוח מאפשרת לכם ליהנות מהתאמה מודולארית של כל מאפיין בהתאם לצרכי הארגון. מאפייני המערכת כוללים:

 1. יכולות איסוף המידע מהמערכות השונות ללא תלות בזהות יצרני המערכות השונות
 2. אופן תרגום המידע מכלל המערכות תוך הצגת מידע חזותי בדבר סוג האירוע, חומרתו, הזמן והמקום בו הוא מתרחש וכדומה.
 3. הגדרה מראש של הפעולות אותן יש לנקוט בזמן אמת על פי צרכי הארגון בהתאם לרמת האיומים וסיכוני האבטחה האופייניים לו.
 4. מתן מידע מקיף בכל הנוגע לשלבי התגלגלות האירוע בזמן אמת
 5. אמצעים שונים לצרכי תחקור האירוע עם סיומו למטרות שינוי הנהלים והתמודדות מוצלחת עם אירועים דומים בעתיד

העובדה שמדובר במערכת שוב בעלת ממשק פתוח, מאפשרת לנו לבצע מגוון רחב של פעולות התאמה מדויקות של מאפייני המערכת לכלל צרכי הארגון, ולאורך זמן, מאפשרת לכם להתאים את המערכת לכל ממצאי התחקיר של אירוע בטחוני כזה או אחר עימו התמודדתם באמצעות המערכת.

ההיכרות רבת השנים שלנו עם תחום מערכות מתח נמוך הכולל בתוכו מצלמות במעגל סגור, מערכות לגילוי אש ועשן, מערכות כריזה וכדומה, לצד הניסיון המעשי שלנו בתהליכי תכנון והקמה של חדרי בקרה ומערכות ביטחון העומדות בחזית הטכנולוגיה העולמית, מקנה לנו יתרון מקצועי רב ערך בכל הנוגע לתהליכי הטמעה של מערכות שו"ב. למידע נוסף בנושא והיכרות מעמיקה עם מערכות שליטה ובקרה מסוג APPVISION אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן